1. kaşı kara
  2. para pulun ne fayda
  3. sensizim
  4. yuregım meskendır aska
  5. yüreğim meskendir
-sahsenemmd.jpg

2 Ekim 1968de Özbekistanda doğdu. 9 çocuklu ailenin 8. çocuğudur. 5i kız 3ü erkek 8 kardeşi vardır. Annesi Sultan Paşşa Hanım anaokulu öğretmeni Babası ise marangozdu.
Sovyetler Birliği içerisindeki Türk Cumhuriyetlerinden Özbekistanda kalabalık bir aile oldukları için çok zengin değillerdi. Şahsenem okuldan kalan boş vakitlerinde arkadaşları ile birlikte sokakta oyun oynamak yerine aile bütçesine katkıda bulunabilmek için anne ve babasına yardım ederdi.

Kimi zaman babasının Ustahanesinde (Marangoz Atölyesinde) yürüteç salıncak yapmak için ağaç rendelemeye ve işlemeye yardım ederdi. Cumartesi gecelerini ise bu salıncak ve yürüteçlerin üzerine çizimler yaparak geçirirdi. Bu yapılan eşyalar pazar günleri pazarda satılırdı. Şahsenem pazarda bunların satılmasına da yardım eder ve akşam olunca satılanların paralarıyla ev için erzak alırlardı. Bu sepeblerden Şahsenem çocukluk yıllarında hiçbir zaman oyun oynayamadı; kısacası çocukluğunu tam olarak yaşayamadı. Hala bir çocuk gibi olan Şahseneme arkadaş çevresi "Sen hala çocuksun" derler. Zamanında yaşayamadığı çocukluğunu şimdi yaşıyor. Öğretmenlik mesleği de anaokulu öğretmeni olan annesinden bulaşmış olmalı ki bitirdiği üniversitede 2 yıl boyunca severek hocalık yaptı. Şahsenem her öğretmenin mutlaka sanatçı yönünün olması gerektiğine inanır. Bundandır ki aynı zamanda çok başarılı bir öğretmendi.